شناسه خبر: ۳۲۸            تاریخ ثبت خبر: یکشنبه 8 تیر 1399

اطلاعیه دفتر شهید محراب درباره سالگرد مراسم شهادت آیت الله صدوقی

دفتر شهید محراب آیت الله صدوقی در اطلاعیه از عدم برگزاری مراسم سالگرد شهادت آیت الله صدوقی و امام ججمعه فقید یزد خبر داد.

بنا بر این گزارش متن اطلاعیه مراسم سالگرد شهید صدوقی و مرحوم محمدعلی صدوقی به شرح زیر می باشد.

بسمه‌تعالی
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

یازدهم تیرماه یادآورشهادت عالم ربانی و انسان متعالی، شهید آیت ا... صدوقی(ره) است که همچون مولایش امیرمومنان علی (ع) قامتش در رمضان و در محراب عبادت توسط منافقین بخون خود رنگین گشت.
او که در دینداری، شجاعت، سخاوت، مدیریت و رسیدگی به امور مردم کم نظیر بود و امام (ره) عزیز در توصیفش فرمودند: "اسلام خدمتگزاری متعهد و ایران فقیهی فداکار و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد."
امسال نهمین سالی است که سالروز شهادتش با غم از دست دادن تنها یادگار صبورش مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی قرین گشته است او همانند پدر همه همت خود را وقف خدمتگزاری به مردم نمود و هنوز یاد خیر او در  ذهن مردمان این دیار باقی است.
ضمن گرامی داشت یاد و‌خاطره آن عزیران به اطلاع میرساند با توجه به توصیه مقامات بهداشتی مبنی بر عدم تجمع به دلیل شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت جامعه، امسال مراسم یادبود شهادت آیت الله صدوقی و یادگار فقیدش، برگزار نخواهد شد و خواهیم کوشید پاسداشت یاد آن دو شخصیت به گونه ای با انجام‌فعالیتی خیرمندانه و سازگار با شرایط کنونی جامعه صورت گیرد. 
بر همین اساس ضمن تشکر از آحاد جامعه که همه سال با حضور در مراسم بزرگداشت این دو عزیز یاد آنان را گرامی میداشتند و با تشکر از حسن نیت و اهتمام همه مسئولان و نهادهای انقلابی  از آنان درخواست میشود به دلیل شرایط خاص  جامعه و برای حفظ سلامتی مردم از برگزاری هر گونه مراسم سالگرد و یادبود خودداری فرمایند.

دفتر شهید محراب، آیت الله صدوقی

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین خبری مرتبط

- درخواست از مردم برای همدلی در برابر ویروس کورنا

- آغاز همکاری خانه فرهنگ صدوقی با دانشگاه ادیان و مذاهب قم

- برگزاری بیستمین نشست شب یزد

- گزارش تصویری-هفدهمین نشست شب یزد

- مدیریت بحران شهید صدوقی در زلزله طبس

- گزارش تصویری: روضه خوانی شهادت امام تقی(ع) در دفتر شهید محراب

- حفظ آثار تاریخی بیانگر فرهنگ و تاریخ گذشته است/ یزد از لحاظ بافت تاریخی منحصر به فرد است

- برگزاری شانزدهمین نشست شب یزد

- شهید صدوقی فقیهی فداکار و خدمتگزاری متعهد بود

- ایجاد اختلاف بین مردم و روحانیان هدف دشمنان نظام و انقلاب است