شناسه خبر: ۳۲۸            تاریخ ثبت خبر: چهارشنبه 12 تیر 1398

ایجاد اختلاف بین مردم و روحانیان هدف دشمنان نظام و انقلاب است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ایجاد اختلاف بین مردم و روحانیان یکی از مهمترین اهداف دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است که باید با هوشیاری و بصیرت نسبت به خنثی کردن آن اقدام کرد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری سه شنبه شب در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله محمد صدوقی امام جمعه سابق یزد و فرزند فقیدش حجت الاسلام محمدعلی صدوقی با اشاره به اینکه استکبار جهانی برای ضربه زدن به نظام از توطئه های مختلفی بهره گرفته و به رغم تلاش های زیاد شکست خورد، افزود: روحانیان همواره در کنار مردم بودند، با آنها زندگی کردند و در تمام مسائل همراه و شریک دردها و مسائل آنها بوده و هستند.

وی ادامه داد: دشمنان می خواهند با تداوم تهدیدها به خصوص تحریم های ظالمانه، مردم را از نظام و انقلاب اسلامی بدبین، ناراضی و جدا کنند و با ناامیدی که در جامعه به وجود می آوردند، اهداف خود را در ضریه زدن به کشور انجام دهند در حالی که ملت و مسئولان با وحدت و هوشیاری تمام توطئه های آنها را نقش بر آب می کنند.

بنا به گزارش یزد- ایرنا- امام جمعه موقت قم به تحریم مقام معظم رهبری توسط آمریکا اشاره کرد و بیان داشت: امروز به رغم تمام توطئه ها مردم و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی یکپارچه در برابر دشمنان قسم خورده نظام اسلامی با قدرت ایستاده اند و به مقاومت عزتمند و انقلابی خود تا پای جان ادامه می دهند.

حسینی بوشهری تصریح کرد: این مقاومت مردم و مسئولان و حضور همگان در صحنه های انقلاب موجب شکست آمربکا و حامیان اوست و بدون شک کشور ما در سایه ولایت فقیه و دشمن شناسی به راه عزت، اقتدار و عظمت خود ادامه می دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به نقش عالمان دینی در طول تاریخ اسلام و شیعه اشاره کرد و برخی ویژگی های اخلاقی و دینی شهید صدوقی را برشمرد و گفت: این شهید والا مقام همواره در کنار امام راحل مطیع اوامر ایشان بود و لحظه ای دست از دفاع از انقلاب اسلامی بر نداشت.

حسینی بوشهری، ولایتمداری، مردمداری، اخلاص، تواضع، خدمتگذاری، شجاعت و ایستادگی تمام قامت در راستای دفاع از دین و انقلاب اسلامی را از خصوصیات بارز شهید صدوقی و امام جمعه فقید یزد ذکر کرد که می تواند الگویی برای مردم و جوانان باشد.

شهید صدوقی (ره) در یازدهم تیرماه ۱۳۶۱ برابر دهم ماه رمضان توسط یکی از عوامل گروهک منافقین بعد از اقامه نماز جمعه در مسجد ملااسماعیل یزد به شهادت رسید.

استان یزد سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین خبری مرتبط

- فیلم: برگزاری نماز عید سعید فطر در مسجد روضه محمدیه

- برگزاری نماز عید سعید فطر در مسجد روضه محمدیه یزد

- دست بوسی عملی نیست که اسلام نسبت به او تشویق کرده باشد

- برنامه های ماه مبارک رمضان در مسجد روضه محمدیه یزد اعلام شد

- برپایی نمایشگاه های فرهنگی - هنری در مسجد روضه محمدیه(حظیره) و حسینیه شهید صدوقی

- مراسم ترحیم دکتر نوربخش در مسجد حظیره یزد برگزار شد

- عدم ملاحظه کاری در مشکلات کشور از خصوصیات ویژه شهید صدوقی بود

- گزارش تصویری از مراسم سی و ششمین سالگرد شهید صدوقی و هفتمین سالیاد امام جمعه فقید یزد در مسجد حظیره

- برای حل مشکلات جامعه، باید از همه کسانی که دل در گرو نظام دارند، کمک بگیریم

- سخنرانی های روزانه ویژه ماه مبارک رمضان در مسجد روضه محمدیه