شناسه خبر: 146            تاریخ ثبت خبر: شنبه 9 تیر 1397

تجلیل آیت الله ناصری امام جمعه یزد از شخصیت شهید صدوقی

امام‌جمعه یزد با تأکید بر اینکه مردم درالعباده یزد میراث دار چنین علما بزرگ و انقلابی بوده و همواره ثابت کرده‌اند که در مسیر پاسداری از ارزش‌های اسلامی و انقلابی گری در کشور پیش‌قدم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به در پیش بودن 11 تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله صدوقی، یادآور شد: این یار دیرینه امام خمینی (ره) شخصیتی اثرگذار در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی بود و همواره در امر رسیدگی به مردم و خدمت‌رسانی به آن‌ها پیشگام و زبان زد و شناخته‌شده بود.  
به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و هفتادودو تن از یارانش، افزود: منافقین کوردل با ترور یاران و شخصیت‌های انقلابی در تلاش بودند تا انقلاب را زمین‌گیر کرده و نظام را ناتوان کنند؛ اما به لطف خداوند و به برکت هدایت‌ها و تدابیر امام راحل عظیم‌الشأن و هوشیاری مردم، علی‌رغم اینکه این انقلاب در آن سال‌ها شخصیت‌های گرانقدری را از دست داد، پابرجا ماند و توطئه‌های شوم منافقین و استکبار بی‌اثر شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به در پیش بودن 11 تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله صدوقی، یادآور شد: این یار دیرینه امام خمینی (ره) شخصیتی اثرگذار در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی بود و همواره در امر رسیدگی به مردم و خدمت‌رسانی به آن‌ها پیشگام و زبان زد و شناخته‌شده بود.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد ادامه داد: این عالم وارسته و شخصیت بی‌نظیر انقلابی همواره با برنامه‌ریزی و تدبیری به موقع در تلاش بود تا فتنه‌های دشمنان را خنثی کرده و مردم را نسبت به فتنه‌انگیزی‌های منافقین و استکبار هوشیار کند.

وی افزود: مردم یزد نیز همواره یاری کننده این عالم مجاهد و انقلابی و روحانیونی بودند که در مسیر تعالی ارزش‌های اسلامی و پیشبرد اهداف انقلاب گام برمی‌داشتند و در برابر توطئه‌های دشمنان و بدخواهان هوشیار و صبور بودند.

ناصری ادامه داد: این خطه به‌عنوان حسینیه ایران در کشور شناخته می‌شود و مردم این دیار با عشق و علاقه همواره ارادت خود به ائمه اطهار را نشان داده‌اند وهرگز اجازه نفوذ به بدخواهان و فتنه‌انگیزی به دشمنان را نداده‌اند.

امام‌جمعه یزد با تأکید بر اینکه مردم درالعباده یزد میراث دار چنین علما بزرگ و انقلابی بوده و همواره ثابت کرده‌اند که در مسیر پاسداری از ارزش‌های اسلامی و انقلابی گری در کشور پیش‌قدم هستند، تصریح کرد: همه مردم یزد به‌خصوص بازاریان این خطه ثابت کرده‌اند که دین‌دار و با بصیرت هستند و فریب فتنه‌انگیزی‌های دشمنان را نمی‌خورند

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین خبری مرتبط

- گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

- یادداشت تسلیت به مناسبت درگذشت دو همراه شهید صدوقی

- گزارش تصویری از خانه تاریخی شهید صدوقی

- اطلاعیه درباره عدم برگزاری روضه دهه آخر صفر در خانه شهید صدوقی

- عکسی دیده نشده از تلاشهای صدوقی در زلزله طبس

- پیام تسلیت به مناسبت درگذشت امام جمعه موقت یزد

- اطلاعیه دفتر شهید محراب درباره سالگرد مراسم شهادت آیت الله صدوقی

- درخواست از مردم برای همدلی در برابر ویروس کورنا

- آغاز همکاری خانه فرهنگ صدوقی با دانشگاه ادیان و مذاهب قم

- برگزاری بیستمین نشست شب یزد