دوشنبه, 28 خرداد 1397 - 4 شوال 1439 - June 18, 2018

 

 

رییس تبلیغات اسلامی ابرکوه مطرح کرد؛ ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در گروی تربیت افراد کتاب‌خوان است نه گسترش کتابخانه‌ها

رییس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه در نشست انجمن کتابخانه‌های ابرکوه گفت: برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید به تربیت افراد کتاب‌خوان پرداخت نه این که صرفاً در توسعه فیزیکی کتابخانه‌ها اقدام کرد  

حجت‌الاسلام «کاظم دشت آبادی» در نشستی که به منظور تعامل پیرامون طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران و چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در فرمانداری ابرکوه برگزار شد، همچنین تأکید کرد: ما هرچقدر به توسعه و تجهیز بپردازیم اما از تربیت افراد کتاب‌خوان غافل شویم، در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به موفقیت نخواهیم رسید.

وی گفت: مسئولین می‌توانند با برگزاری مسابقات مختلف ماهانه بیش از 600 نفر از افراد را جهت توسعه و ترویج این فرهنگ جذب کنند.

«قاسم برزگر» رییس اداره کتابخانه‌های شهرستان نیز به انتخاب روستای اسدآباد بخش بهمن به‌عنوان روستای برتر دوستدار کتاب در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این موفقیت نه‌تنها تأثیری مطلوب در افزایش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و همچنین شهر ابرکوه داشته بلکه باعث شد اعتباری بالغ‌بر 50 میلیون تومان به کتابخانه اسدآباد و همچنین کتابخانه اسفندآباد که در زمره 20 روستای دوستدار کتاب قرار گرفته بود، تعلق گیرد .

وی تصریح کرد: همکاری ارگان‌های مرتبط با کتاب و کتاب‌خوانی موجب ارتقاء سطح فرهنگی جامعه و افزایش سرانه مطالعه شهرستان شده است زیرا افزایش 300 درصدی شرکت‌کنندگان در جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی مثبِت این ادعا است .

«حمیدرضا بصیری» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه هم در ادامه اذعان کرد: در طرح پایتخت کتاب ایران که همه‌ساله در سراسر کشور برگزار می‌شود، شهری که بتواند بهترین برنامه، ابتکار، خلاقیت و نوآوری را در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی ارائه کند، صاحب این عنوان خواهد شد و گرفتن این عنوان نیازمند داشتن کتابخانه‌های مجهز، گسترده و فراوانی کتاب نیست .

بصیری در ادامه به اجرای طرح روستاها و عشایر دوستدار کتاب اشاره کرد و گفت: طرح نامبرده با هدف گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور، جلب‌توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه و پشتیبانی از اقدامات انجام‌شده برگزار می‌شود .

منبع خبر: ایسنا-یزد

اخبار مرتبط