دوشنبه, 28 خرداد 1397 - 4 شوال 1439 - June 18, 2018

 

 

اجرای طرح شجره طیبه در مهریز/ درآمد350 اصله درخت پسته به زکات اختصاص یافت

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهریز از اجرای طرح شجره طیبه و اختصاص درآمد 350 اصله درخت پسته توسط کشاورزان این شهرستان به زکات خبر داد .  

احمد ایزدی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب طرح شجره طیبه در شهر و مناطق روستایی بخش مرکزی مهریز برخی از درختان پسته برای زکات مشخص و پلاک کوبی شده است.
وی بدون اشاره به میزان مجموع درآمد این درختان افرود: با کمک کشاورزان مومن ، در آمد حاصل از فروش پسته درختان پلاک کوبی شده برای کمک به نیازمندان و امور مختلف فرهنگی و عمرانی هزینه می شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهریز اظهار داشت: تعدادی از پسته کاران مهریزی از طرح استقبال کرده و قطعا با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شاهد مشارکت بیشتر نیز خواهیم بود.
ایزدی گفت:طرح شجره طبیه و پلاک کوبی درختان پسته به عنوان یک کار ابتکاری و خداپسندانه از سال 1394 در این شهرستان آغاز شده و همچنان با قوت ادامه خواهد داشت..
وی تصریح کرد: مشارکت مردم در انجام اینگونه برنامه های مذهبی و اجتماعی عام المنفعه نقش مهمی در اجرای طرح های مختلف و بخصوص محرومیت زدایی دارد.
هفت هزار و 500 هکتار از باغات و اراضی مهریز در دهستان بهادران به کشت محصول پسته اختصاص دارد و هم اکنون حدود یک هزار و 200 خانوار زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان هستند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد

منبع خبر: ایرنا-یزد

اخبار مرتبط